Dziś jest czwartek, 25 luty 2021. Imieniny: Cezarego, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 18.03.2018

V Niedziela Wielkiego Postu


1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 18.

3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedzielę również o godz. 17.30.

4. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 11.30 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

5. Ofiary zbierane podczas drogi krzyżowej i gorzkich żali są przeznaczone na zakup nowego paschału do naszego kościoła oraz kwiaty do Bożego Grobu.

6. Pod koniec kwietnia zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Gietrzwałdu, Malborka, Torunia i Płocka. Zgłoszenia przyjmuje ks. Piotr.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:
Adrian Juszkiewicz, rzym. kat., kawaler, zam. w Szczecinie
Dorota Wojnicz, rzym. kat., panna, zam. w Reczu
zap. II.