Dziś jest czwartek, 9 maj 2024. Imieniny: Grzegorza, Bożydara

Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.2024

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc.

3. Pomocą w tym mogą być wielkopostne akcje CARITASU, na przykład zbiórka do puszek na pomoc Ukraińcom, którą przeprowadzimy dzisiaj po mszach świętych lub zakup świec Caritasu, które będą dostępne od następnej niedzieli.

4. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 17.30 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową również o godzinie 17.30.

5. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym.

6. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w trzecią niedzielę Wielkiego Postu 3 marca. Natomiast szkolne rekolekcje odbędą się od 4 do 6 marca.

7. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, ministranci będą stać ze specjalnie przygotowanymi skarbonkami.

8. Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach oraz o naszych Parafianach, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności.

Marcin Piesyk – Karolina Piesyk
zap. I