Dziś jest sobota, 20 kwiecień 2024. Imieniny: Agnieszki, Czesława

Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.2018

I Niedziela Wielkiego Postu

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17.30, a na gorzkie żale w niedzielę również o godz. 17.30.

3. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes ? Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

4. Ofiary zbierane podczas gorzkich żali są przeznaczone na zakup nowego paschału do naszego kościoła.

5. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.