Dziś jest wtorek, 23 kwiecień 2024. Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2017

III Niedziela Adwentu

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 7.

3. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 7, 9 i 11.30 (Mszy św. o godz. 18 nie będzie).

4. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

5. Na Mszę Świętą ? Pasterkę ? w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 22 i o północy.

6. W zakrystii można otrzymać opłatki wigilijne oraz świece ?Caritas? przez które będziemy mogli wspomóc ?Wigilijne Dzieło Pomocy?.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Piotr Armata, kawaler, rz. kat., zam. w Szadzku
Iga Żarłak, panna, rz. kat. zam. w Nętkowie zap. II