Dziś jest sobota, 21 maj 2022. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o 17.30 dzieci, młodzież i dorosłych na różaniec to szczególne nabożeństwo, które jest tak drogie naszemu sercu.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy ołtarzu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy są wyłożone kartki, na których będziemy mogli wypisać imiona osób polecanych Bogu w naszych modlitwach. Numery na kartkach oznaczają kolejne dni w których będziemy zanosili nasze modlitwy, gdzie numer 1 oznacza środę 3 listopada, 2 czwartek 4 listopada, 3 piątek 5 listopada, 4 sobotę 6 listopada, 5 niedzielę 7 listopada, 6 poniedziałek 8 listopada 7 wtorek 9 listopada. Następnie dalej w tej samej kolejności.

4. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

5. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.