Dziś jest środa, 24 kwiecień 2024. Imieniny: Aleksandra, Horacego

Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2017

XXIV Niedziela Roku

1. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

2. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w środę po Mszy św. wieczornej. Podobnie po wieczornej Mszy św. w sobotę zapraszam rodziców i kandydatów do bierzmowania w tym roku szkolnym.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne pierwszakom.

4. Zapraszam do osobistej modlitwy przed Ikoną Chrystusa Króla, która będzie gościła w naszym kościele do najbliższej soboty. Wspólnotową modlitwę zaniesiemy podczas nabożeństw od poniedziałku do soboty o godzinie 18 w następującym układzie:
- poniedziałek: litania do Ducha Świętego; różaniec (tajemnice radosne)
- wtorek: litania do Ducha Świętego; różaniec (tajemnice bolesne)
- środa: litania do Ducha Świętego; różaniec (tajemnice chwalebne)
- czwartek: litania do Ducha Świętego; różaniec (tajemnice światła)
- piątek: litania do Ducha Świętego; Koronka do Miłosierdzia Bożego)
- sobota: litania do Najświętszego Imienia Jezus.
Ikona Chrystusa Króla Wszechświata będzie gościć w naszych kościołach filialnych we wtorek w Suliborzu i Rybakach, w czwartek w Pomieniu i Nętkowie.

5. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.