Dziś jest środa, 24 kwiecień 2024. Imieniny: Aleksandra, Horacego

Ogłoszenia duszpasterskie 17.07.2022

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W środę, 20 lipca, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomoc o godz. 18.00, a w piątek o 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałek, środę i piątek od godziny 16.00 do 18.00, a w sobotę od godziny 11.00 do 13.00.

4. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

5. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę”, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Oskar Mintus – Dominika Denisiuk
2. Paweł Janiak – Iga Szczepanik