Dziś jest piątek, 3 maj 2024. Imieniny: Marii, Aleksandra

Ogłoszenia duszpasterskie 17.07.2016

XVI niedziela roku

1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

2. Na początku minionego tygodnia modliliśmy się w intencji Europy. Pod koniec tego tygodnia ponownie wzbudzimy tę intencję, obchodząc święto kolejnego patrona Starego Kontynentu, Świętej Brygidy Szwedzkiej.

3. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

4. Ciągle możemy wziąć udział w ogólnopolskiej akcji ?Tornister Pełen Uśmiechów?. Celem akcji, podejmowanej w Polsce już po raz siódmy, a w naszej parafii po raz pierwszy, jest polepszenie warunków do nauki dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Każde dziecko w oczach Pana Boga ma taką samą wartość. Przy chrzcielnicy ustawionych jest kilka pustych plecaków z przypiętym imieniem i klasą do której będzie uczęszczało w nowym roku szkolnym dziecko. Włączając się w tą akcję zabieramy pusty plecak do domu, aby stworzyć dziecku wyprawkę szkolną. W plecaku, który oddajemy do piętnastego sierpnia jest umieszczona na ulotce przykładowa lista potrzebnych rzeczy. Finansowa pomoc Państwa nie może zamknąć naszych serc na pomoc drugiemu człowiekowi. Zapraszamy do włączenia się do tej akcji.

5. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary składane na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Maciej Safarzynski, rz. kat., kawaler, zam. w Szczecinie
Anna Owsicka, rz. kat., panna, zam. w Szczecinie. zap. III