Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Ogłoszednia duszpasterskie 17.04.2016

IV Niedziela Wielkanocna

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami ? swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.

2. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa ? Dobrego Pasterza.

3. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 18 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o 15 koronka i Msza św. do Miłosierdzia Bożego.

4. Spowiedź św. i spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie 16.30.

5. Po Mszy św. możemy złożyć do puszek kolejne ofiary na przeżycie Światowych Dni Młodzieży.

6. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałek, środę i piątek od godziny 16 do 18.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary składane na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Krzysztof Janik, kawaler, rz. kat., zam. w Reczu
Emilia Perłakowska, panna, rz. kat., zam. w Strumiennie