Dziś jest czwartek, 28 październik 2021. Imieniny: Szymona, Tadeusza

Ogłoszenia duszpasterskie 17.02.2019

Szósta niedziela roku

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywa Wizytację Duszpasterską, która odbywa się co pięć lat. Ksiądz bp Henryk Wejman będzie chociaż przez chwilę w każdym kościele naszej parafii poczynając od Słutowa o godzinie 8.30, dalej o 9.00 w Reczu, o 9.30 w Suliborzu, o 10.00 w Rybakach, o 10.30 w Pomieniu, o 11.30 w Reczu i o 13.00 w Nętkowie. Godnie przywitajmy w każdym kościele Księdza Biskupa i uważnie wsłuchajmy się w Jego słowa. Centralną Mszą św. podczas wizytacji będzie sprawowana przez ks. bp Msza o 1130 w Reczu, na którą serdecznie zapraszam.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.

4. Nowenna i Koronka do Miłosierdzia Bożego wraz z Mszą św. w piątek o 15.

5. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 18 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

6. W sobotę 23. lutego 2019 r. o godz. 12.00 przy Grobie Dzieci Utraconych na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Tanowskiej w Policach odbędzie się pogrzeb dziesięciorga Dzieci Utraconych, których ciała zostały przekazane od września ub. roku w szpitalu w Policach do zbiorowego pochówku. Do wzięcia udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy osoby dotknięte żałobą z powodu utraty dzieci przed narodzeniem, rodziców dzieci martwo urodzonych i wszystkich, którym bliski jest temat szacunku wobec najmniejszych naszych braci i sióstr.

7. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.