Dziś jest czwartek, 28 październik 2021. Imieniny: Szymona, Tadeusza

Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU


1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: ?Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi?. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem ?Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc?. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Babcie i dziadków zapraszamy 21 stycznia na Mszę Świętą o godz. 18.00.

4. Caritas w odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski prosi o przeprowadzenie w ramach ?Dnia solidarności z Chorwacją? w niedzielę 24 stycznia 2021 roku po wszystkich mszach świętych zbiórki przykościelnej do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w tym kraju.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy możemy odnaleźć odpowiednio oznaczoną puszkę na ofiary na kwiaty do ołtarzy w naszym kościele.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.