Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Ogłoszenia duszpasterskie 16.12.2018

III Niedziela Adwentu

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości ? gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 7.00.

3. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie nasze uczestnictwo w rozpoczynających się rekolekcjach. Nauki rekolekcyjne oraz okazja do spowiedzi w Reczu od poniedziałku do środy o godzinie 18.00. Dzień rekolekcyjny i spowiedź św. na filiach odpowiednio w Słutowie poniedziałek godzina 16.00, w Suliborzu poniedziałek godzina 17.00, w Nętkowie wtorek godzina 16.00, w Rybakach wtorek godzina 17.00 i w Pomieniu środa godzina 17.00.

4. W przedsionku kościoła możemy kupić kartki świąteczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej, z których dochód jest przeznaczony na zakup wózka inwalidzkiego dla Oli z II klasy naszej szkoły.

5. Proszę o ofiary na przebudowę oświetlenia ołtarza w naszym kościele.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne