Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2016

XXIX niedziela roku

1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej ? przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań może nam dopomóc, by nasza modlitwa charakteryzowała się wymienionymi przymiotnikami, bo ?modlitwa różańcowa ? jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond ? jest modlitwą potężną? i że ?każdy Polak powinien odmawiać różaniec?, bo ?tą bronią pokonamy zło?. Zatem zapraszamy każdego wieczoru o godz. 17.30 na wspólne różańcowe nabożeństwa. Nabożeństwo dla dzieci o godzinie 16.30.

2. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.

3. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. Sobotnie rozważania różańcowe, tak jak i te dzisiejsze, będą oparte o myśli naszego wielkiego Rodaka, oraz wokół refleksji Prymasa Polski, kard. Augusta Hlonda, którego 68. rocznica śmierci przypada w tym dniu. We wspólną modlitwę włączymy również prośbę o jego rychłą beatyfikację.

4. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie 15.30.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła ? misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

6. W zakrystii można pobrać kartki na wypominki.

7. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie. W modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych parafianach.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary składane na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.