Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Ogłoszenia duszpasterskie 16.08.2015

1. Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. W liturgii słowa rozważaliśmy temat Eucharystii. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne.

2. Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego. Jednym z przejawów tej miłości jest zobowiązanie się do abstynencji od alkoholu w celu ratowania ludzi od niego uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez nich decyzji o leczeniu odwykowym. Innym wyrazem naszej miłości bliźniego może być zaangażowanie się w zorganizowanie właściwego wypoczynku dla młodzieży i dzieci pozbawionych możliwości wyjazdu na wakacje. Musimy przemyśleć te sprawy i podjąć konkretne działania.

3. W środę o godz. 18.00 - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie ? Msza Święta wieczorna. W piątek o 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. przed Obrazem Jezu, ufam Tobie.

4. Sobotnia wieczorna Msza św. w Reczu jest odprawiana jako niedzielna dla tych wszystkich, którzy z jakiś powodów nie mogą uczestniczyć w Mszy św. niedzielnej w normalnym czasie.

5. Jak co roku w sierpniu przejdzie przez naszą parafię pielgrzymka z Koszalina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Chcąc ugościć jak najlepiej pielgrzymów, już teraz proszę o zgłaszanie wolnych miejsc na nocleg z 21 na 22 sierpnia.

6. Zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę archidiecezjalną na Jasną Górę w dniach 25 ? 26 września.

7. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego i naprawę witraży.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

1. Georg Goemann, st. wolnego, ewangelik, zam. w Moormerland
Renata Korycka, st. wolnego, rz. kat., zam. w Reczu zap. II