Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy ?w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego?, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian a przede wszystkim dzieci przeżywające w tym dniu rocznicę swojej pierwszej komunii. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12, po której wyruszy procesja. O przygotowanie 4 ołtarzy proszę w stałych miejscach.

3. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 17. Również wtedy będzie okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem

4. Podczas trwania dawnej tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.

5. Według zaleceń powizytacyjnych ks. biskupa i w związku ze zmniejszeniem ilości pracujących w parafii księży, od pierwszej niedzieli lipca: Msze św. niedzielne będziemy sprawować w sposób następujący: w sobotę o godzinie 18.00, w niedzielę o godzinie 8.00, 11.30 i 18.00. Msze św. na filiach: Słutowo 8.30, Sulibórz 9.30, Pomień 10.00, Rybaki 10.30 i Nętkowo 12.00.

6. Pragniemy przeprowadzić renowację krzyża misyjnego przy kościele, dlatego serdecznie proszę o ofiary na zakup potrzebnych materiałów i narzędzi.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Mateusz Marcin Czyżewski ? Patrycja Piłat;
2. Hoff-Peterson Lars-Christian ? Justyna Wołowska;