Dziś jest czwartek, 28 październik 2021. Imieniny: Szymona, Tadeusza

Ogłoszenia duszpasterskie 16.05.2021

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

3. Wczoraj dzieci z klasy III c przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą przychodziły na nabożeństwo majowe o 17.30 oraz Mszę Świętą.

4. W czwartek o godzinie 17.00 spotkanie z dziećmi z klasy III b i ich rodzicami przygotowujące bezpośrednio do pierwszej komunii św., w piątek o godz. 17.00 pierwsza spowiedź tych dzieci oraz rodziców. W najbliższą sobotę, 22 maja, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klasy III b o godzinie 12.00. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

5. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w zeszłym roku w różnych terminach przyjęły I komunię świętą w sprawie przeżycia jej rocznicy w środę po Mszy świętej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Piotr Kowalski ? Natalia Piłat
zap. II