Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Ogłoszenia duszpasterskie 15.12.2019

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete ? ?Radujcie się!?, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): ?Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko?. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

3. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka ? w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy. Przed budową żłóbka

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Eucharystię o godz. 18.00. Dzięki ?fiat? Maryi na świat przyszedł nasz Zbawiciel, aby otworzyć nam bramy nieba. W Jej szkole uczymy się zasłuchania w Boży głos, wypełniania woli Bożej, i to nie dla własnej chwały, lecz po to, aby objawiła się miłosierna miłość naszego niebieskiego Ojca.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o dekoracji świątecznej kościoła. Proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych o spotkanie organizacyjne w poniedziałek po Mszy św. przed budową w tym tygodniu żłóbka i przystrojeniem choinek.

6. Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: ?Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili?. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.