Dziś jest niedziela, 24 styczeń 2021. Imieniny: Felicji, Tymoteusza

Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

2. W środę tradycyjnie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zaraz po niej sprawujemy wieczorną Eucharystię. Koronkę wraz z mszą św. do Miłosierdzia Bożego odmawiamy w piątek o godzinie 15.00.

3. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

4. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas specjalnych nabożeństw o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich parafian.

5. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem, a jednocześnie święto naszej parafii odpust parafialny. Tym razem jednak z uwagi na panującą pandemię chciejmy go przeżyć bardziej duchowo tzn. po każdej Mszy św. w tym tygodniu odmówimy litanię do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata a w samą Niedzielę Chrystusa Króla na każdej Mszy św. akt osobistego oddania Jezusowi Królowi Wszechświata. Nie będziemy wtedy odprawiali „centralnej” Mszy św. odpustowej.

6. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.