Dziś jest środa, 24 kwiecień 2024. Imieniny: Aleksandra, Horacego

Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2015

1. Dziś ? trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. W odpowiedzi na usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.

2. Za tydzień ? ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne naszej parafii. Zapraszamy na sumę odpustową, którą będziemy sprawować w naszym kościele o godzinie 11.30. Proszę też przygotować się do procesji wokół kościoła po Mszy św., a więc proszę panów do niesienia baldachimu, sztandarów, do pomocy księdzu w niesieniu Najświętszego Sakramentu, panie z Żywego Różańca o niesienie różańca.

3. Ponadto w przyszłą niedzielę swoje święto patronalne obchodzić będą także p. organista, chór parafialny, orkiestra parafialna, schola młodzieżowa i dziecięca z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. Przy tej okazji serdecznie zapraszamy chętne osoby do udział w jednym z powyższych zespołów.

4. W naszej parafii zapraszamy dziś i we wszystkie inne niedziele listopada o godzinie 15.00 na cmentarz na wspólną modlitwę różańcową za naszych zmarłych.

5. Zapraszamy chłopców pragnących służyć Panu Bogu przy ołtarzu do grona ministranckiego. Chętni niech kontaktują się z księdzem Markiem.

6. Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania w przyszłą sobotę o godzinie 16.00.

7. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego i naprawę witraży.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.