Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2017

XXVIII Niedziela Roku

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły ? Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie ?największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości??. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. ?Kto mieczem wojuje, od miecza ginie?. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: ?Zło dobrem zwyciężaj?. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

3. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

4. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: ?Idźcie i głoście?, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

5. Możemy pobrać kartki na wypominki, które są wyłożone przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Każda kartka jest opatrzona numerem, który należy zapamiętać by wiedzieć kiedy ta kartka będzie odczytywana (co niedzielę w listopadzie poinformujemy na jaki dzień dany numer przypada). Pobierając kartki z różnymi numerami mamy pewność, że nasze wypominki będą odczytywane w inne dni.

6. 18 października mamy możliwość skorzystać w naszej przychodni z przesiewowych badań kardiologicznych. Zapisać się można na badanie w rejestracji osobiście bądź telefonicznie.

7. Spotkanie Róży św. Krzysztofa na plebanii w środę o godzinie 16.00.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.