Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2019

XXIV niedziela roku

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18, Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.

4. Od września wprowadzamy dodatkowy czas działania biura parafialnego. Oprócz poniedziałku, środy i piątku biuro parafialne będzie czynne (szczególnie dla przyjezdnych) w soboty od godziny 11 do 13.

5. Parafia św. Jadwigi Królowej w Choszcznie zaprasza do udziału w pielgrzymce śladami siostry Faustyny Kowalskiej (23 - 28.09). Sześciodniowe pielgrzymowanie zakończy się udziałem w czuwaniu archidiecezjalnej pielgrzymki na Jasnej Górze. Koszt wyjazdu z zapewnionymi noclegami i wyżywieniem to 1240 zł. od osoby.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Łukasz Dawid Kiszka ? Dorota Krysiak
zap. II