Dziś jest sobota, 21 maj 2022. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 15.08.2021

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY


1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

3. Dziś 101 rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

4. Dziękuję bardzo za wszelkie ofiary przeznaczone na odbudowę i renowację uszkodzonego muru oporowego na drodze krajowej nr 10 przy kościele w Słutowie. Powyższy mur, chociaż blisko pasa drogowego, jest w całości wybudowany na terenie kościelnym i dlatego obowiązek jego utrzymania spoczywa tylko na parafii. Stąd też dalej proszę o ofiary dzięki którym będziemy mogli spełnić nasz obowiązek. Ofiary można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub w kopertach na tacę.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:
1. Dominik Kowalus ? Nikola Oliwia Rumbuć
2. Jarosław Tadeusz Kawczyński ? Małgorzata Marlena Nakiela
zap. I