Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie 15.04.2018

III Niedziela Wielkanocna

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Nasze modlitwy o powołania możemy zacząć dzień wcześniej przez uczestnictwo w jubileuszowej Mszy św. sprawowanej przez ks. Marka i jego współbraci z roku w szóstą rocznicę kapłaństwa w sobotę o godzinie 16.00..

4. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.