Dziś jest sobota, 27 kwiecień 2024. Imieniny: Teofila, Zyty

Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2020

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Ksiądz Arcybiskup w związku z panującą sytuacją epidemiczną udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego do 29 marca. Zachęcamy osoby obawiające się przyjść do kościoła w tym czasie do korzystania z transmisji niedzielnych Mszy świętych w telewizji i radiu oraz do przyjęcia komunii duchowej.

2. Msze św. w kościele parafialnym będziemy w tym czasie sprawować o zwykłych porach, zachowujemy również właściwe dla Wielkiego Postu nabożeństwa tzn. Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Uczestniczenie w nich pozostawiamy własnej woli i odpowiedzialności. Msze św. w dni powszednie na filiach w tym czasie zostają zawieszone o ile nie była przyjęta wcześniej jakaś intencja na określony termin.

3. Niestety musimy w tym roku zrezygnować z Rekolekcji Wielkopostnych. Z sakramentu pojednania przed Wielkanocą prosimy korzystać w dni powszednie 15 min. przed Mszą św. oraz w wyznaczonych dniach, które będą ogłoszone tuż przed świętami.

4. W najbliższych tygodniach proszę przychodzić do biura parafialnego z najważniejszymi sprawami unikając zbędnych kontaktów.

5. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritas, która pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi. Nasze wsparcie Caritas dokonamy przez zakup świec, baranków i chlebków wielkanocnych.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę a dziś przeznaczone na cele parafialne. Ofiary składane podczas nabożeństwa Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.