Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie 15.01.2023

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Świętem Chrztu Pańskiego w ubiegłą niedzielę zakończył się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Następujące po tej niedzieli dni otwarły przed nam tak zwany okres zwykły – w ciągu roku, a dokładnie jego pierwszą część, która będzie trwała aż do wtorku przed Środą Popielcową. Liturgiczny okres zwykły, po łacinie zwany: „per annum”, różni się od innych okresów posiadających własny charakter tym, że w tym czasie nie obchodzi się żadnej szczególnej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się – zwłaszcza w niedziele – misterium Chrystusa w całej jego pełni. Stąd też zauważalna zmiana koloru szat liturgicznych na zielony.

2. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

3. Przyszłą niedzielę z ustanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzili jako Niedzielę Słowa Bożego. Papież w 2019 roku ustanowił Niedzielę Słowa Bożego po to, aby przez lekturę Pisma Świętego wierni jeszcze bardziej kształtowali swoją chrześcijańską postawę.

4. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda.
Plan Kolędy 16 – 20.01.2023 r.:
- poniedziałek od 16 ul. Srebrna, Złota, Cicha, Słowackiego, Sienkiewicza, Kochanowskiego, Zielna;
- wtorek od 16 ul. Słoneczna 2, 4, 6, 3a, 3b, 5a, 5b;
- środa od 16 ul. Słoneczna 7a, 7b, 9a, 9b, 11a, 11b;
- czwartek od 15 Nętkowo;
- piątek od 15 ul. Kolejowa, Ratuszowa;

5. W czasie kolędowym Msze św. sprawujemy o godzinie 9.00. Biuro parafialne jest nieczynne.

6. Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.