Dziś jest niedziela, 5 grudzień 2021. Imieniny: Saby, Kryspiny

Ogłoszenia duszpasterskie 14.11.2021

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas.

3. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie uroczystość odpustowa naszej parafii. Cześć Jezusowi Chrystusowi będziemy oddawać na każdej Mszy św., a główne obchody naszego odpustu będą na Mszy św. o godz. 18.00, gdyż tylko wtedy mogą uczestniczyć w naszym święcie księża goście z naszego dekanatu. Na obchody święta parafii zapraszamy wszystkich.

4. Do końca listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. Naszą modlitwę wypominkową przeżywamy w listopadzie codziennie o godzinie 17.30.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę” a dziś przeznaczone na cele parafialne.