Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie 14.07.2019

XV niedziela roku

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Biuro parafialne w wakacje jest czynne tak jak w ciągu całego roku, tzn. w poniedziałek, środę i piątek od godziny 16 do 18.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godzinie. 18, Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godzinie 15.
4. ?W miesiącu lipcu wyruszy z terenu naszej Archidiecezji jubileuszowa XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku grupy wyjdą z Pustkowa (25.07), Świnoujścia (26.07), Kamienia Pomorskiego (26.07), Wolina (27.07), Stepnicy, Polic (28.07, godz. 8.15), skąd pielgrzymi przejdą przez centrum Szczecina (Warszewo, Niebuszewo, Jasne Błonia, Śródmieście, Bazylika św. Jana Chrzciciela) w kierunku Prawobrzeża. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. W kolejnych dniach pielgrzymi wyruszą ze Stargardu, Choszczna, Bierzwnika, aby 13 sierpnia stanąć u Stóp Jasnogórskiej Pani. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak nawet na jeden dzień w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni na ile pozwoli czas i siły. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl a także na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.?

5. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.