Dziś jest niedziela, 1 sierpień 2021. Imieniny: Justyna, Nadii

Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? W naszym kościele litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy po wieczornej Mszy św.

2. Trwają Dni Eucharystyczne (dawniej oktawa Bożego Ciała). Codziennie po wieczornej Mszy św. podążamy wokół kościoła w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Procesje te będziemy przeżywali do czwartku.

3. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18.00.

4. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

5. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Związany z tym wspomnieniem odpust w Pomieniu przenosimy na niedzielną Mszę św.

6. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie parafii.