Dziś jest czwartek, 28 październik 2021. Imieniny: Szymona, Tadeusza

Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2019

Niedziela Palmowa

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 17.30.

3. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy ? uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 23.

4. Nabożeństwo Drogi krzyżowej na ulicach naszego miasta w Wielki Piątek o godz. 15. W piątkowy wieczór o godz. 18 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. O godz. 20 odśpiewamy trzy części Gorzkich żali. Adoracja potrwa do godz. 23. W Wielki Piątek po Gorzkich Żalach rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.

5. Spowiedź św. w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od godziny 20 do 23.

6. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Wielką Sobotę o godzinie 15.

7. Błogosławieństwo pokarmów w Reczu na stół wielkanocny w godz. 10, 11.30 i 12.30.

8. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 22. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. (Na zakończenie uroczystości ? procesja rezurekcyjna).

9. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte oprócz godziny 7.00 według porządku niedzielnego.

10. Po Mszy św. w zakrystii jak co roku możemy kupić świąteczne świece oraz Chleb Miłości z Wielkanocnego Dzieła Caritas.

11. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.


Zapowiedzi przedślubne:
1. Grzegorz Papierski ? Patrycja Goławska
2. Krzysztof Borowiec ? Renata Maria Przewdzięk
3. Adrian Adam Kusz ? Anna Justyna Milewska
zap. II