Dziś jest wtorek, 7 maj 2024. Imieniny: Gustawy, Ludmiły

Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2016

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty.

3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Na filiach Gorzkie Żale śpiewajmy przed Msza św. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową o godzinie 16.30. Na filiach nabożeństwo Drogi Krzyżowej przeżyjmy przed Mszą św., którą będziemy odprawiać w dni powszednie tygodnia wedle wcześniej ustalonego planu tzn. o godzinie 17.00 w Suliborzu we wtorek, w Rybakach w środę, w Pomieniu w czwartek i w Nętkowie w piątek.

4. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

5. Dziś przypadają też tzw. walentynki ? Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich ? rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt.

6. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 5 marca, szkolne rekolekcje dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej odbędą się od 7 do 9 marca.

7. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes ? dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ? ministranci (wolontariusze) będą stać ze specjalnie przygotowanymi skarbonkami.

8. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie 16.00.

9. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.