Dziś jest niedziela, 24 styczeń 2021. Imieniny: Felicji, Tymoteusza

Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

4. W ramach naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia skorzystajmy z sakramentu pojednania do którego będzie okazja codziennie 30 minut przed Mszą św. wieczorną .

5. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o godzinie 7.00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

6. Od poniedziałku 7 grudnia do środy 16 grudnia przed Mszą św. wieczorną odmawiamy Nowennę do Andrzeja Boboli w czasie epidemii.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.