Dziś jest poniedziałek, 29 kwiecień 2024. Imieniny: Piotra, Rity

Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2016

XXXIII niedziela roku

1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.

2. Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna (por. 2 Mch 12,45b). Dlatego zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tej intencji. W niedzielne popołudnia o godz. 15.00 gromadzimy się na cmentarzu, by prosić o życie wieczne dla wszystkich tam spoczywających. Co wieczór o godz. 17.00 odmawiamy różne modlitwy i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza Święta.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne naszej parafii. W tym roku uroczystość odpustowa przyjmie inną formę niż zwykle. W czwartek o godzinie 17.00 wysłuchamy nauki kapłana z naszego dekanatu i skorzystamy ze spowiedzi by przygotować się do odpustu. Sam odpust przeżyjemy w piątek o godzinie 17.00 wraz z księdzem biskupem Błażejem Marianem Kruszyłowiczem, który z nami odnowi przyrzeczenia chrzcielne, zakończy Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia i wdroży nas do osobistego przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Sam akt przyjęcia będziemy przeżywać na wszystkich Mszach św. we wszystkich kościołach Polski w niedzielę 20 listopada. Na nabożeństwo odpustowe w piątek przynieśmy ze sobą świece (najlepiej chrzcielne).

4. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, w tym miesiącu przychodzi w piątek na odpust o godzinie 17.00.

5. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.