Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019

XXVIII niedziela roku

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi ?Wstańcie, chodźmy. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

2. Ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie przeżywamy w tą niedzielę. Serdecznie zapraszam na procesję Fatimską podczas której przejdziemy z różańcem na ulicach naszego miasta o godzinie 17.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.

4. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek o godz. 18.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

6. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek o godz. 18.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy wtedy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

8. Możemy pobrać kartki wypominkowe, które są wyłożone przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zwracam uwagę, że każda kartka jest przypisana do określonego dnia tygodnia i tyko wtedy będzie czytana.

9. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.