Dziś jest środa, 24 kwiecień 2024. Imieniny: Aleksandra, Horacego

Ogłoszenia duszpasterskie 13.06.2021

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.

2. Litanię do Serca Pana odmawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.

3. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Koronka do miłosierdzia Bożego w piątek o godz.15.00.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierali do puszek ofiary na letni wypoczynek dzieci organizowany przez Critas.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W tym tygodniu patronują nam:
? w poniedziałek 14 czerwca ? bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau;
? w czwartek 17 czerwca ? św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.