Dziś jest czwartek, 25 luty 2021. Imieniny: Cezarego, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 13.05.2018

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

3. Dzisiaj w pierwszy Dzień Fatimski zapraszamy na litanię do Matki Bożej i nowennę do Ducha Świętego po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.00, po której wyjdziemy na procesję fatimską ulicami naszego miasta.

4. W sobotę w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy o godz. 16.00 na Mszę świętą podczas której ks. bp Henryk Wejman udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

5. W środę i czwartek dzieci z naszych szkół będą przeżywać swoje rekolekcje szkolne prowadzone przez specjalną grupę ewangelizacyjną z Torunia. Proszę o modlitwę w intencji dobrego przeżycia rekolekcji.

6. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

7. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30. Gromadzimy się też na wspólnej modlitwie z księdzem przy krzyżach i kapliczkach w przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 w Suliborku Kolonii, na ulicy Środkowej i Słonecznej oraz o godzinie 14.15 w Wielgoszczy, Rajsku i Grabowcu.

8. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Piotr Wawrzyn, kawaler, rzym. kat., zam. w Choszcznie
Daria Susz, panna, rzym. kat., zam. w Suliborzu.
2. Przemysław Bednarek, kawaler, rzym. kat., zam. w Reczu
Anna Rożek, panna, rzym. kat., zam. w Sąpolnie.
zap. II