Dziś jest środa, 1 maj 2024. Imieniny: Józefa, Jeremiego

Ogłoszenia duszpasterskie 13.03.2022

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które będziemy przeżywali w Reczu codziennie na Mszach św. o godzinie 9.00 i 18.00 do środy włącznie. Podczas Mszy świętej okazja do spowiedzi. Spotkania ze spowiedzią na filiach będą w poniedziałek w Słutowie o 16.00, Suliborzu o 17.00, we wtorek w Rybakach o 16.00, w Nętkowie o 17.00 i w środę w Pomieniu o 17.00.

2. Dzisiaj na każdej Mszy świętej zbieramy do puszek ofiary na pomoc uchodźcom, które będziemy chcieli przekazać przez Caritas. Z dotychczasowych zbiórek przekazaliśmy 7 tysięcy 300 złotych.

3. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.30.

4. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

5. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.

6. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msza Święta tego dnia o godz. 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

7. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane uchodźcom z Ukrainy przebywającym na terenie naszej parafii. Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

9. Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę” a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Maciej Tarnolicki – Magdalena Piekarska - zap. II
2. Paweł Kwapiński – Martyna Pelc – zap. I