Dziś jest wtorek, 7 maj 2024. Imieniny: Gustawy, Ludmiły

Ogłoszenia duszpasterskie 13.03.2016

V Niedziela Wielkiego Postu

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie ? dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

3. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwa drogi krzyżowej.

4. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego, jest to jednocześnie święto patronalne kaplicy w Rybakach. Na sumę odpustowa zapraszamy w Rybakach w sobotę o godzinie 17.00.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Mszą Świętą o godzinie 11.30 pragniemy zorganizować procesję z palmami wokół kościoła.

6. Caritas prowadzi coroczną akcję dobroczynną. W zakrystii możemy otrzymać wielkanocne paschaliki i inne świece a także cukrowe baranki. Składane przy tej okazji ofiary staną się wsparciem dla ludzi starszych, chorych, a zwłaszcza dzieci.

7. Nasza parafia pragnie, podobnie jak w Adwencie przeprowadzić zbiórkę żywności dla najuboższych rodzin z naszej parafii. Produkty spożywcze można zostawić w koszu w kościele przy chrzcielnicy oraz w sklepie ?Od i Do? ?Groszek? i ?Lewiatan?.

8. Zapraszamy na projekcję filmu ?Pasja? w reżyserii Mela Gibsona do Domu Kultury w przyszła niedzielę o godzinie 12.30.

9. Zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej dnia 19 marca. Koszt wyjazdu około 30 złotych. Zbiórka przed wyjazdem na rynku w Reczu o godzinie 11.30.

10. Dzisiaj po Mszach św. przeprowadzamy kolejną zbiórkę do puszek, ofiar na Światowe Dni Młodzieży.

11. Prosimy o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu podczas nabożeństwa gorzkich żali.

12. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.