Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia duszpasterskie 13.01.2018

Chrzest Pański

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem ?Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!?. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

3. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, ?aby byli jedno?, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się w to dzieło poprzez osobistą modlitwę, a także udział w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, które odprawimy o godzinie 15.00.

4. W czasie kolędowym w dni powszednie Msza św. jest sprawowana tylko o godzinie 9.00. Biuro parafialne jest nieczynne. Wszelkie nagłe sprawy proszę załatwiać po osobistym kontakcie z którymś z księży. Kolędę kończymy w czwartek, więc od piątku Msze św. biuro parafialne czynne w zwykłych godzinach. Proszę o zgłoszenia osoby, które nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej w planowanym czasie a chcą spotkać się z księdzem na modlitwie we własnym domu. Dodatkowa kolęda w przyszłą niedzielę od godziny 14.00.

5. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Plan Kolędy:
- poniedziałek od 16 ul. Reja, Konopnickiej, Podgórna, Polna, Promenada, Stargardzka;
- wtorek od 16 ul. Srebrna, Cicha, Słowackiego, Sienkiewicza, Kochanowskiego, Zielna;
- środa od 16 ul. Słoneczna 2, 4, 6, 3a, 3b, 5a, 5b;
- czwartek od 16 ul. Słoneczna 7a, 7b, 9a, 9b, 11a, 11b;