Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia duszpasterskie 12.11.2017

XXXII Niedziela Roku

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę ? oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

2. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską ? Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych podczas Mszy Świętej o godz. 18. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

3. Naszą modlitwę wypominkową przeżywamy przez cały listopad codziennie o godzinie 17.30. W poniedziałek czytamy kartki z numerem 4, we wtorek z numerem 5, w środę z numerem 6, w czwartek numer 7, w piątek nr 1, w sobotę nr 2 i w niedzielę nr 3.

4. W listopadzie zapraszamy na modlitwę różańcową za naszych zmarłych w niedzielę na cmentarzu o godzinie 15.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, którzy będą się z nami modlić o nowe i święte powołania kapłańskie, szczególnie z naszej Archidiecezji oraz zbiorą ofiary na utrzymanie AWSD.

6. Również w przyszłą niedzielę przeżyjemy kolejną mszę św. inicjacyjną przed pierwszą komunią św. o godzinie 15.

7. Od najbliższej soboty rozpoczniemy nowennę do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, przez którą będziemy chcieli się przygotować do odpustu parafialnego.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Michał Olejnik, rz. kat., kawaler, zam. w Reczu
Magda Szczepaniak, rz. kat., panna, zam. w Reczu