Dziś jest sobota, 21 maj 2022. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU


1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

2. Spotkanie z rodzicami dzieci z klas trzecich na temat przygotowania do pierwszej komunii św. w środę po Mszy św.

3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia ? znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż ? znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

4. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

5. Dalej proszę o ofiary dzięki którym będziemy mogli wyremontować mur oporowy w Słutowie. Ofiary można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub w kopertach na tacę.

6. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałek, środę i piątek od godziny 16.00 do 18.00 oraz w sobotę od 11.00 do 13.00.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:
1. Jakub Skory ? Anna Haładyn
zap. II