Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie 12.08.2018

XIX Niedziela Roku

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo ?kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki?.

2. W poniedziałek 13 sierpnia zapraszamy na procesję fatimską, podczas której odmówimy różaniec na ulicach naszego miasta jako przeżycie kolejnego, czwartego objawienia fatimskiego z 1917 roku.

3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku ? ?cudu nad Wisłą? ? i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

5. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.