Dziś jest piątek, 22 styczeń 2021. Imieniny: Anastazego, Wincentego

Ogłoszenia duszpasterskie 12.07.2020

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 18 prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.

3. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

4. W czasie wakacyjnym biuro parafialne jest nie czynne. Wszelkie sprawy proszę załatwiać z księdzem po uprzednim umówieniu się przy okazji Mszy św.

5. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na utrzymanie parafii.

Zapowiedzi przedślubne:
1. Łukasz Raźniewski – Marta Niewlaczyn
2. Maciej Bujak – Marta Kałużna
zap. II
1. Bartłomiej Gołębiewski – Sandra Szurek
zap. I