Dziś jest niedziela, 19 maj 2024. Imieniny: Iwa, Piotra

Ogłoszenia duszpasterskie 12.07.2015

1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Spotkania naszych parafian z gośćmi przybyłymi do nas na wypoczynek stanowią dobrą okazję do wypełniania tego zadania.

2. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

3. Jutro ? procesja fatimska po Mszy Świętej sprawowanej o godz.18.00. Przygotujmy się do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej oraz różańca.

4. W środę o godz.18.00 ? nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie ? Msza Święta wieczorna. W piątek o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza Święta przed obrazem Jezu, ufam Tobie.

5. W czasie wakacyjnym Mszy św. na filiach w dni powszednie nie ma.

6. Wprowadzamy w Reczu Mszę św. niedzielną odprawianą w sobotę o godzinie 18.00, dla tych wszystkich, którzy z jakiś powodów nie mogą uczestniczyć w Mszy św. niedzielnej w normalnym czasie. W wakacje Msza św. niedzielna w Słutowie jest odprawiana w sobotę o godzinie 18.00.

7. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego. Proszę o ofiary na naprawę witraży w naszym kościele.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

1. Paweł Jarosław Czupa, kawaler, rz. kat., zam. w Białym Borze
Małgorzata Anna Bosak, panna, rz. kat., zam. w Reczu zap. II