Dziś jest piątek, 1 lipiec 2022. Imieniny: Haliny, Mariana

Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY


1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy!

3. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w Reczu o godzinie 9.00 i 12.00. Po Mszy Świętej o 12.00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy przygotowanych w stałych miejscach. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Już teraz wyrażamy wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, niosącym feretrony, baldachim, pomagającym księdzu nieść Najświętszy Sakrament, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Nabożeństwo czerwcowe w Boże Ciało tak jak zwykle o godzinie 17.30.

4. Msze św. w Boże Ciało na filiach: Słutowo 8.30 (bez procesji), Sulibórz 9.30 (z procesją wokół kościoła), Pomień 10.00 (z procesją wokół kościoła), Rybaki 10.30 (bez procesji), 12.00 Nętkowo (z procesją wokół ruin kościoła)

5. W środę, 15 czerwca o godzinie 16.00 próba sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała.

6. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. wieczorną z procesją i litanią do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 18.00

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

8. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę”, a dziś przeznaczone na cele parafialne.