Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2019

IV Niedziela Wielkanocna

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy ? gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 17.30 ofiarujemy w intencji powołań kapłańskich. Na wspólne nabożeństwa majowe z księdzem zapraszamy w przyszłą niedzielę o godzinie 14 w Suliborku, Wielgoszczy i Rajsku.

3. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

4. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii w poniedziałek o godzinie 16.30.

5. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro na Mszy św. o godz. 18.00.

6. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc panu Prezesowi spółki ?Komunalnik?, panu Zenonowi Wróblewskiemu oraz panu Stanisławowi Denisiuk.

7. Spotkanie z kandydatami i rodzicami młodzieży bierzmowanej w czwartek 16 maja po Mszy św.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.