Dziś jest środa, 8 maj 2024. Imieniny: Stanisława, Lizy

Ogłoszenia duszpasterskie 11.12.2016

III Niedziela Adwentu

1. Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Panem Bogiem ? Sędzią Sprawiedliwym. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszą wspólnotą parafialną, gdzie umacniamy naszą przyjaźń z Panem Bogiem, aby dalej ukazywać ją innym.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete ? ?Radujcie się!?, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): ?Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko?. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.

4. W przyszłą niedzielę dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami przychodzą o 14.00 na kolejną Mszę św. inicjacyjną, podczas której poświęcimy i rozdamy książeczki do nabożeństwa dla dzieci.

5. Nasza parafia organizuje wyjazd na narty w czasie ferii zimowych. W planach codzienna Msza św., szusowanie na nartach z nauką dla początkujących w największym kompleksie narciarskim w Polsce. Serdecznie zapraszamy młodzież z gimnazjum i liceum. Więcej informacji u ks. Marka, na plakatach i ulotkach.

6. W sklepie na ul. Choszczeńskiej, Lewiatanie oraz Groszku są wystawione kosze, do których przez cały Adwent można składać artykuły spożywcze. Z nich przygotujemy paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych. Zapraszamy do włączenia się w tę pomoc.

7. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w niedzielę 18 grudnia o godz. 15.00.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.