Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2015

1. Dziś ? dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: ?św. Jan Paweł II - patron rodziny?. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą 16 października lub wcześniej, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży. Dziękujemy też dzieciom i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum za przygotowanie programu o św. Janie Pawle II na Mszy św. o godzinie 9.00 i 11.30.

2. We wtorek ? ostatni dzień fatimski. Procesja fatimska po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 18.00. Proszę o przygotowanie się do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej, różańca oraz o zabranie na procesję świec.

3. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy parafian na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców w ramach nabożeństwa różańcowego i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy przed Mszą Świętą wieczorną, o godz. 18.00.

5. Spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie 17.00.

6. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można pobrać kartki na wypominki.

7. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego i naprawę witraży.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.