Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie 11.07.2021

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej ? święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

3. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

4. Uprzejmie informujemy, że w tym roku po raz 37. wyruszy z naszej Archidiecezji Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Stepnicy, Szczecina, Stargardu, Choszczna i Bierzwnika. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej: www.szczecinska.pl oraz profilu: facebook.com/szczecinskapielgrzymka. Zapraszamy wszystkich do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę.?

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Michał Lech ? Sara Surowy
zap. II