Dziś jest wtorek, 23 kwiecień 2024. Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2017

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: ?Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu??. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą ? jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

2. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ? Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze w zwykłych miejscach tzn. przy krzyżu u zbiegu Ratuszowej i środkowej, przy piekarni, na wprost przychodni oraz przy Domu Kultury. O troskę przy czwartym ołtarzu w szczególny sposób proszę mieszkańców ul. Słonecznej. Udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

3. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 9. Na filiach w Słutowie o 8, w Suliborzu i Nętkowie o 9, w Pomieniu o 10.30 i w Rybakach o 11. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 12.

4. Próba sypania kwiatków we wtorek i środę o godzinie 17.00.

5. We wtorek zapraszam na Mszę św. i procesję Fatimską o godzinie 18.00.

6. W czerwcu codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: ?Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego? i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Piotr Dalmaczyński, rz. kat., zam. w Nętkowie
Marta Tuchelman, rz. kat., zam. w Reczu