Dziś jest czwartek, 25 luty 2021. Imieniny: Cezarego, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 11.03.2018

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

2. Również dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Będziemy mogli w nich uczestniczyć codziennie od poniedziałku do środy na Mszach św. o 9 lub 18.

3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedzielę też o o godz. 17.30.

4. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

5. Ofiary zbierane podczas drogi krzyżowej i gorzkich żali są przeznaczone na zakup nowego paschału do naszego kościoła oraz kwiaty do Bożego Grobu.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godzinie 18.00 w piątek.

7. Można już nabyć różne świece na stół wielkanocny, przez zakup których będziemy chcieli wesprzeć różne dzieła Caritasu.

8. Zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie 17 marca. Koszt wyjazdu 20 zł., zapisy przyjmujemy w zakrystii oraz biurze parafialnym.

9. Pod koniec kwietnia zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Gietrzwałdu, Malborka, Torunia i Płocka. Zgłoszenia przyjmuje ks. Piotr.

10. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:
Adrian Juszkiewicz, rzym. kat., kawaler, zam. w Szczecinie
Dorota Wojnicz, rzym. kat., panna, zam. w Reczu
zap. I.